اخبار

زنگنه: نیازهای نفت می‌تواند صنعت کشور را متحول کند 1398/11/30

وزیر نفت با بیان اینکه سالانه به ساخت قطعات و تجهیزات زیادی نیاز داریم، گفت: این حجم از تقاضاهای نفت می‌تواند منجر به تحول در صنعت کشور شود.

جزئیات بیشتر ...

دستیابی محققان دانشگاه امیرکبیر به روش تولید افزایه‌های حفاری صنعت نفت 1398/11/29

محققان شرکت انرژی آریانا در برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به تولید آزمایشگاهی افزایه‌های حفاری صنعت نفت شدند که به گفته آنها این ماده در صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی نیز کاربرد دارد.

جزئیات بیشتر ...

مجوز صندوق پژوهش و نوآوری نفت با سرمایه ۱۰۰ میلیارد تومان صادر شد 1398/11/28

وزیر نفت مهم‌ترین گام‌های وزارت نفت را برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تشریح کرد و گفت: مجوز صندوق پژوهش و نوآوری صنعت نفت دیروز با سرمایه اولیه ۱۰۰ میلیارد تومان صادر شد.

جزئیات بیشتر ...

کاهش تقاضای نفت برای نخستین بار طی یک دهه گذشته 1398/11/27

آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد تقاضا برای نفت در سه ماهه پیش رو به علت شیوع ویروس کرونا، نخستین بار از زمان بحران مالی سال 2009 در جهان کاهش می یابد.

جزئیات بیشتر ...

ظرفیت‌های بازار سرمایه برای تامین مالی صنعت نفت بررسی شد 1398/11/26

ظرفیت‌های بازار سرمایه برای تامین مالی صنعت نفت در نشست تخصصی نهادهای مالی بازار سرمایه تشریح شد.

جزئیات بیشتر ...

اثبات کارآمدی بورس برای فروش فرآورده/ راه‌هایی برای افزایش سهم ایران در بازار نفت وجود دارد 1398/11/26

سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان نفت و گاز و پتروشیمی گفت: معاملات 3 یا4 ماه گذشته نشان می‌دهد فروش فرآورده از طریق بورس کارآمدی لازم را دارد و به همین دلیل لزومی ندارد زیرساخت قانونی در حوزه عرضه نفت در بورس از بین برود و باید آن را حفظ کرد.

جزئیات بیشتر ...

رشد ۵ درصدی قیمت هفتگی نفت 1398/11/26

کاهش تولید اوپک و پیش‌بینی سرمایه‌گذاران درباره کوتاه مدت بودن تاثیر ویروس کرونا بر اقتصاد باعث شد تا قیمت نفت، نخستین رشد هفتگی خود را از ابتدای سال جاری میلادی ثبت کرده و ارزش نفت برنت ۵ درصد بالا رود.

جزئیات بیشتر ...

خرید تضمینی تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت 1398/11/21

وزیر نفت با اشاره به خرید تضمینی تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت، گفت: در اسناد مناقصه نیز پیمانکاران ملزم به خرید داخل هستند و اجازه واردات نخواهند داشت.

جزئیات بیشتر ...

بزرگ‌ترین تاسیسات جمع‌آوری گازهای همراه نفت به‌زودی افتتاح می‌شود 1398/11/16

وزیر نفت گفت: طرح پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس به‌عنوان بزرگ‌ترین تاسیسات جمع‌آوری و فرآورش گازهای همراه نفت با سرمایه‌گذاری بیش از ۳ میلیارد دلار، اوایل سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد و منشأ تحول عظیمی در کاهش آلایندگی‌های زیست‌محیطی خوزستان و توسعه صنعت پتروشیمی در گچساران می‌شود.

جزئیات بیشتر ...

وزارت نفت مدافع تجارت فرآورده‌های نفتی از سوی بخش خصوصی است 1398/11/15

وزیر نفت گفت: ما در وزارت نفت هم مدافع تقویت صنایع پایین‌دستی و هم تجارت فرآورده‌های نفتی از سوی شرکت‌های ایرانی هستیم تا آنها قوی شوند.

جزئیات بیشتر ...