اخبار

دو عامل تاثیرگذار بر کاهش قیمت نفت 1398/08/22

روند تولید نفت شیل در آمریکا و ادامه جنگ تعرفه‌ای بین آمریکا و چین باعث شد قیمت نفت را در آغاز معاملات امروز (چهارشنبه) با کاهش همراه کند؛ ‌هر چند خبر احتمال تمدید توافق کاهش تولید نفت باعث شد تا افت قیمت طلای سیاه چشمگیر نباشد.

جزئیات بیشتر ...

تقویت قیمت نفت با احتمال افزایش تقاضای انرژی 1398/08/21

امیدواری به افزایش تقاضای انرژی در پی مرحله نخست توافق آمریکا و چین، قیمت نفت را در معاملات امروز افزایش داد تا نفت برنت جای پای خود را در کانال ۶۲ دلاری محکم‌تر کند.

جزئیات بیشتر ...

کشف ۷۳ میدان جدید نفت و گاز در چهل سال گذشته 1398/08/20

رونمایی از اطلس اکتشافات نفت و گاز ایران در چهل سال گذشته صبح امروز در حاشیه مراسم اعلام جزئیات کشف میدان نفتی جدید «نام‌آوران» انجام شد.

جزئیات بیشتر ...

«نام‌آوران»؛ نام میدان جدید نفتی ایران 1398/08/20

وزیر نفت نام میدان نفتی تازه کشف شده را که رئیس جمهوری دیروز از آن خبر داد «نام‌آوران» اعلام کرد و گفت: این میدان دومین مخزن بزرگ کشف‌شده در ایران است.

جزئیات بیشتر ...

ساختار سازمانی شرکت پایانه‌های نفتی ایران بررسی شد 1398/08/18

مسائل مرتبط با ساختار سازمانی شرکت پایانه‌های نفتی ایران در مناطق عملیاتی، با حضور مدیر مهندسی ساختار شرکت ملی نفت ایران در پایانه نفتی شمال بررسی شد.

جزئیات بیشتر ...

تکیه بر توان داخلی برای خاموش کردن آتش گازهای همراه نفت 1398/08/18

بر اساس تکلیف برنامه ششم توسعه، ‌تا پایان اجرای این برنامه باید ۹۰ درصد گازهای همراه نفت به جای سوزانده شدن در مشعل‌ها، جمع‌آوری شود؛ ‌امری که در صنعت نفت آغاز شده و به دلیل تحریم‌ها و عدم دسترسی به تجهیزات مورد نیاز با موانعی همراه است؛ با این حال، با واگذاری طرح‌ها به بخش خصوصی و استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، امیدها برای موفقیت در این زمینه بیشتر شده است.

جزئیات بیشتر ...

بلاتکلیفی بخش خصوصی در احداث خطوط لوله نفت و پتروشیمی 1398/08/18

ساز و کار احداث خطوط لوله نفت و پتروشیمی و واگذاری حقوقی آن، موضوعی است که علیرغم اشاره به کلیات آن در آیین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی، همچنان شفاف نیست.

جزئیات بیشتر ...

عرضه فرآورده‌های نفتی در بورس بیش از انتظار موفقیت آمیز بود/ با حضور برزیل در اوپک مشکلی نداریم 1398/08/14

وزیر نفت گفت: در بخش عرضه فرآورده های نفتی در رینگ صادراتی بورس انرژی، خیلی موفق بودیم. بیش از اندازه ای که فکر می کردیم موفق بودیم. هم تقاضا خیلی خوب بود و هم قیمت ها خیلی بیش از آن شد که در بیرون بورس داشتیم می فروختیم.

جزئیات بیشتر ...

ثبات قیمت نفت در کانال ۶۰ دلاری 1398/08/14

قیمت نفت که بعد از احتمال توافق بین چین و آمریکا به بالای ۶۰ دلار در هر بشکه رفته بود، در هفته جاری نیز در این کانال قیمتی تثبیت شد.

جزئیات بیشتر ...

زمینه برای تغییر روش ساخت و نصب واحدهای فرآورش نفت آماده است 1398/08/13

دستورعمل تغییر روش ساخت و نصب واحدهای پیش‌ساخته بهره‌برداری و نمک‌زدایی نفت که تیرماه امسال از سوی وزیر نفت ابلاغ شد، با انجام اقدام‌هایی از جمله تدوین چارچوب همسان قراردادی، تدوین مجموعه الزامات فنی و اچ‌اس‌یی، تدوین الگوی ارزیابی صلاحیت شرکت‌های متقاضی و برگزاری نخستین فراخوان مربوطه، وارد فاز اجرا شده است.

جزئیات بیشتر ...