اخبار

تهدید ترامپ به اعمال تعرفه علیه واردات نفت خام 1399/01/17

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفت، اگر مجبور شود از کارگران بخش انرژی در کشورش در مقابل کاهش قیمت نفت «حمایت» کند، تعرفه هایی را بر واردات نفت خام اعمال خواهد کرد.

جزئیات بیشتر ...

پوتین خواستار کاهش تولید ۱۰ میلیون بشکه نفت از سوی غول‌های نفتی شد 1399/01/16

رئیس جمهوری روسیه خواهان کاهش تولید نفت تا ۱۰ میلیون بشکه در روز از سوی غولهای نفتی جهان (آمریکا و عربستان) برای افزایش قیمت نفت شد.

جزئیات بیشتر ...

ایفای مسئولیت‌ اجتماعی مناطق نفت‌خیز جنوب همگام با تولید نفت 1399/01/16

ضدعفونی کردن بیش از ۱۵۰ محله از اهواز و شهرستان‌های محل استقرار ستاد پنج شرکت بهره‌برداری تابع شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، پیگیری خرید ۲۰ دستگاه تنفسی برای بیمارستان‌های استان خوزستان، برپاسازی نقاهتگاهی ۱۰۰ تختخوابه در اهواز و توزیع چند هزار بسته معیشتی و پیشگیری از انتشار ویروس کرونا، بخشی از اقدام‌های شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در حوزه مسئولیت اجتماعی در مقابله با کروناست

جزئیات بیشتر ...

آمریکا خرید نفت برای ذخیره‌سازی‌های راهبردی را متوقف کرد 1399/01/09

وزارت انرژی آمریکا از لغو برنامه‌ خرید نفت خام برای ذخیره‌سازی راهبردی این کشور خبرداد.

جزئیات بیشتر ...

برنامه افزایش تولید نفت اوپکی‌ها شوک قیمتی ایجاد کرد 1399/01/09

معاون انرژی روسیه معتقد است تصمیم برخی اعضای اوپک برای افزایش عرضه نفت سبب کاهش بیش از حد قیمت این کالا در بازارهای جهانی شد.

جزئیات بیشتر ...

افزایش 240 هزار دلاری درآمد روزانه نفت ایران افزایش 240 هزار دلاری درآمد روزانه نفت ایران 1398/12/24

ظرفیت تولید نفت ایران با نصب سکوی سرچاهی S۱ میدان مشترک سلمان روزانه تا 6 هزار بشکه افزایش پیدا کرد این در حالی است که ایران با سخت‌ترین تحریم ها علیه نفت ایران رو به رو است.

جزئیات بیشتر ...

راهکار توسعه میادین نفتی در شرایط تحریم 1398/12/21

در حالی که توسعه بخش بالادستی نفت و گاز از سوی شرکت های خارجی با مشکل مواجه شده است،‌ دولت در بودجه سال آینده مکلف شده تا تمامی قرادادهای توسعه میادین نفتی و گازی را در چهارچوب شرایط عمومی به متقاضیان واگذار کند.

جزئیات بیشتر ...

مدیرعامل جدید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منصوب شد 1398/12/14

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش در حکمی کرامت ویس‌کرمی را به‌عنوان مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران منصوب کرد.

جزئیات بیشتر ...

کارکنان غیرهیئت علمی رسمی پژوهشگاه صنعت نفت، مشمول نظام استخدامی نفت هستند 1398/12/14

وزیر نفت در ابلاغیه‌ای اعلام کرد: کارکنان غیرهیئت علمی رسمی شاغل کنونی در پژوهشگاه صنعت نفت، کماکان مشمول نظام اداری و استخدامی صنعت نفت هستند.

جزئیات بیشتر ...

روی خوش بازار نفت به نشست وین 1398/12/14

بازار نفت که هفته جاری را زیر سایه صد و هفتاد و هشتمین نشست اوپک با رشد قیمت آغاز کرده بود، امروز نیز با افزایش ۱.۵ درصدی همراه شد.

جزئیات بیشتر ...