اخبار

بزرگترین رشد تقاضا برای نفت 1396/08/02

آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) اعلام کرد تقاضا برای انرژی در آسیای جنوب شرقی از هم اکنون تا سال ۲۰۴۰ حدود ۶۰ درصد افزایش خواهد یافت و زغال سنگ و نفت اصلی‌ترین رشد تقاضا در بخش‌های نیرو و حمل‌ونقل را به خود اختصاص می‌دهند.

جزئیات بیشتر ...

کلاهبرداری‌های احتمالی از طرح رجیستری 1396/08/02

در حالیکه از چند روز گذشته طرح رجیستری تلفن همراه آغاز شده است، برخی شرایط و راه‌هایی برای سودجویان از این طرح فراهم شده که دودش به چشم خریداران می‌رود، چراکه در این میان فروشندگان برای جلوگیری از ضرر گوشی‌های موجود در انبارها، گوشی‌های نو را از بسته‌بندی آن خارج و با انداختن سیم‌کارت، گوشی را فعال می‌کنند که این امر خود نه تنها دست بردن در کالای نو است، بلکه زمینه برخی سودجویی‌ها همچون جابجایی گوشی‌های نو با کارکرده، تغییر لوازم جانبی آن با نمونه‌های فرعی و حتی دست دوم را فراهم کرده که حق مصرف‌کننده را ضایع می‌کند.

جزئیات بیشتر ...

قرارداد ایران و پتروشیمی‌ساز ایتالیا 1396/08/02

ایران با «تکنی‌مونت» ایتالیا به عنوان یکی از شرکت‌های بزرگ پالایشگاه و پتروشیمی‌ساز جهان برای انجام مهندسی پایه یوتیلیتی آفساید و مهندسی پایه پتروشیمی ابن سینا همدان قرارداد همکاری امضا کرد.

جزئیات بیشتر ...

صرفه‌‌جویی ۱۳۰ میلیاردی در گاز 1396/08/02

شرکت انتقال گاز هدف تعمیراتی خود را به گونه‌ای پیش می‌برد که انجام تعمیرات خطوط انتقال بدون تخلیه گاز و هدررفت آن صورت پذیرد که این تلاش مثبت طی یک سال اخیر سبب صرفه‌جویی بیش از ۱۳۰ میلیارد تومانی شده است.

جزئیات بیشتر ...

جهش نفت در پی پایبندی اوپک 1396/08/02

قیمت‌های نفت روز سه‌شنبه تحت تاثیر کاهش صادرات نفت عراق و انتظار برای ادامه روند کاهش ذخایر نفت تجاری آمریکا، افزایش یافت.

جزئیات بیشتر ...

صادرات نفت عراق آب رفت 1396/08/02

صادرات نفت از جنوب عراق در ماه میلادی جاری ۱۱۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته که به کاهش جریان تولید در میادین کرکوک واقع در شمال این کشور افزوده شده است.

جزئیات بیشتر ...

گزارش سوخت رسانی به نیروگاه ها 1396/08/02

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز، با بیان این‌که مصرف گاز نیروگاه‌ها پارسال ۶۲ میلیارد مترمکعب بود، اظهار امیدواری کرد که این مقدار امسال به ۶۸ میلیارد مترمکعب برسد.

جزئیات بیشتر ...

حل مشکل صادرات گاز به بصره 1396/08/02

معاون وزیر نفت با اشاره به اینکه مشعل صادرات گاز ایران به بصره به زودی روشن می‌شود، گفت: پایانه صادراتی گاز بصره که توسط شرکت ملی گاز ساخته شده، آماده دریافت روزانه ۷ میلیون متر مکعب گاز ایران است.

جزئیات بیشتر ...

عرضه متنوع فرآورده‌های نفتی 1396/08/02

بازار فیزیکی بورس انرژی ایران، امروز میزبان عرضه متنوع فرآورده‌های نفتی خواهد بود.

جزئیات بیشتر ...

قیمت نفت افزایش یافت 1396/08/02

کاهش میزان صادرات عراق و احتمال تداوم کاهش میزان ذخایر نفت تجاری آمریکا موجب شد تا قیمت نفت امروز با افزایش مواجه شود.

جزئیات بیشتر ...