اخبار

تعریف پروژه‌های نفتی با هدف تحرک در بخش تولید کشور 1399/07/12

عضو هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت گفت: پروژه‌های نفتی با هدف اینکه ایجاد تحرک در بخش تولید کشور، تعریف می‌شود و ذات نفت و پروژه‌های نفتی توقف‌ناپذیر است، اگرچه ممکن است به حداقل برسد اما از حرکت نمی‌ایستد.

جزئیات بیشتر ...

طلای سیاه، قربانی موج دوم کرونا 1399/07/08

قیمت نفت به دلیل افزایش نگرانی‌ها نسبت به بالاگرفتن موج دوم کرونا در جهان با کاهش همراه شد.

جزئیات بیشتر ...

طلای سیاه ۳ درصد ارزان شد 1399/07/05

افزایش ذخیره‌سازی نفت در آمریکا در کنار آغاز موج دوم شیوع کرونا در جهان باعث شد تا قیمت نفت در معاملات هفته گذشته تا سه درصد کاهش را تجربه کند.

جزئیات بیشتر ...

افزایش یک میلیون بشکه‌ای ظرفیت تولید نفت کلید می‌خورد 1399/06/31

رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری گفت: تصمیم نفت افزایش ظرفیت تولید نفت است و در همین مسیر در مهرماه با کنسرسیوم هایی متشکل از 17 شرکت اکتشاف و تولید ایرانی که حاصل قراردادهای آی.پی.سی هستند، افزایش ظرفیت یک میلیون بشکه ای تولید نفت ایران امضا می شود.

جزئیات بیشتر ...

تشریح فعالیت‌های ملی حفاری در طرح‌های نگهداشت و افزایش تولید نفت 1399/06/30

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران ضمن تشریح فعالیت‌های این شرکت در پروژه‌های طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت از به‌کارگیری ۱۲ دستگاه حفاری سنگین خشکی ناوگان این شرکت در پروژه‌های طرح نگهداشت و افزایش تولید شرکت ملی نفت ایران خبر داد.

جزئیات بیشتر ...

نمایندگان مجلس خواستار رسیدگی به مشکلات نفتی و پتروشیمی شدند 1399/06/25

سه نماینده مجلس شورای اسلامی خواستار رسیدگی به مشکلات نفت، پتروشیمی، پتروپالایشگاه‌ها، حل مشکل صادرات در شرایط تحریم، فعال شدن بورس انرژی و جلوگیری از خام فروشی شدند.

جزئیات بیشتر ...

جهانگیری: فروش اوراق سلف نفتی از دستور کار خارج شد 1399/06/24

معاون اول رییس جمهوری با اعلام خارج شدن طرح فروش اوراق سلف نفتی از دستور کار دولت، گفت: باید در بودجه سال آینده طرح‌ها و ایده‌های مشابهی که بتواند درآمد لازم را برای دولت ایجاد کند، تدوین شود.

جزئیات بیشتر ...

منافع «مخفی‌ترین خط لوله نفتی اسرائیل» از توافق سازش امارات با این رژیم 1399/06/18

شرکت مالک مخفی ترین خط لوله رژیم صهیونیستی با اذعان به اینکه به طور مخفیانه با برخی از بزرگ ترین شرکت های جهان کار می کند، اعلام کرد: سازش امارات با ما «درها و موقعیت های بسیاری را گشوده شده است.»

جزئیات بیشتر ...

ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی به ۱۵۰ میلیون تن می‌رسد 1399/06/18

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی از طراحی سیاست‌های جدید توسعه هوشمند صنعت پتروشیمی خبر داد و گفت: ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی در افق ۱۴۰۵ با اجرای طرح‌های راهبردی، پیشران و خوراک ترکیبی به سالانه ۱۵۰ میلیون تن خواهد رسید.

جزئیات بیشتر ...

ایجاد ۲.۶ میلیون بشکه ظرفیت پالایشگاهی با توسعه گازرسانی 1399/06/17

وزیر نفت گفت: به برکت توسعه پارس جنوبی و اجرای طرح‌های گازرسانی در هفت سال اخیر معادل ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه ظرفیت پالایشی، سوخت در کشور توزیع و مصرف شده است.

جزئیات بیشتر ...